Центр судоподготовки «Shkiper»
Наши услуги

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

Порушення правил користування річковими і маломірними суднами

Стаття 117.

Порушення правил, що забезпечують безпеку пасажирів під час посадки, в путі слідування і під час висадки їх з річкових і маломірних суден, - тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб - від чотирьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

[У частину першу статті 117 внесено зміни згідно із Законом України № 55/97-ВР від 01’.02.97р.]

Пошкодження внутрішнього обладнання річкових суден - тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

[У частину другу статті 117внесено зміни згідно із Законом України № 55/97-ВР від 07.02.97 р.]

Куріння у невстановлених місцях на річкових суднах - тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

[У частину третю статті 117 внесено зміни згідно із Законом України № 55/97-ВР від 07.02.97 р.]

[У частину третю статті 117 внесено зміни згідно із Законом України № 2899-ІУ від 22.09.2005 р.]

[У статтю 117 внесено зміни згідно з Указом Президії Верховної Ради Української РСР № 3282-ХІ від 19.12.86 р.]

Частина 1 коментованої статті передбачає адміністративну відповідальність осіб, на яких покладений обов’язок забезпечити безпеку пасажирів на річкових та маломірних суднах, а також відповідальність інших осіб за порушення вимог безпеки. Об’єкт правопорушення - життя й здоров’я громадян під час посадки, в путі слідування і під час висадки їх з річкових і маломірних суден. Безпосереднім об’єктом посягання є правила забезпечення безпеки пасажирів на річкових і маломірних суднах. Порушення зазначених правил, встановлених органом виконавчої влади, становлять об’єктивну сторону розглянутого правопорушення. Законодавець виділяє в об’єктивній стороні обставини, за яких може бути вчинене це правопорушення: під час посадки, в путі слідування і під час висадки при посадці на судна, у шляху проходження, при висаджуванні пасажирів із річкових та маломірних суден. Із суб’єктивної сторони це правопорушення може вчинятися як умислом, так і з необережності. Суб’єктами зазначеного правопорушення можуть бути як з громадяни, так і посадові особи.

Об’єктом ч. 2 коментованої статті є суспільні відносини у сфері власності та у сфері забезпечення безпеки експлуатації річкових та маломірних суден. З об’єктивної сторони правопорушення є пошкодженням внутрішнього обладнання річкових суден, тобто вчинення активних дій, наслідками яких є порушення цілісності або функціональних властивостей внутрішнього обладнання річкових суден. Із суб’єктивної сторони це правопорушення може вчиняється як з умислом, так і з необережністю. Суб’єктами зазначеного правопорушення можуть бути громадяни, яким виповнилося 16 років.

Об’єктом ч. З коментованої статті є безпека експлуатації річкових та маломірних суден, а також пожежна безпека. З об’єктивної сторони правопорушення є курінням у невстановлених місцях на річкових суднах - див. коментар до ст. 110 КпАП. Із суб’єктивної сторони це правопорушення може вчинятися як з умислом, так і з необережністю. Суб’єктами зазначеного правопорушення можуть бути громадяни, яким виповнилося 16 років.

 
Создание сайта: студия Сергея Каминского © 2013—2021 «Shkiper» все права защищены